,,Rozwiązywanie konfliktów w środowisku szkolnym” – Sąd Okręgowy w Lublinie

W dniu 27 marca 2019 r. w sali konferencyjnej Sądu Okręgowego w Lublinie pracownicy oraz mediatorzy Lubelskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji w Lublinie uczestniczyli w szkoleniu rozpoczynającym cykl spotkań o charakterze szkoleniowym, w ramach których uczestnicy będą zdobywać kompetencje właściwe dla prowadzenia mediacji szkolnych.

Celem wydarzenia było między innymi zapoznanie Uczestników spotkania ze standardami mediacji szkolnej, kompetencjami mediatora szkolnego, obowiązkami rodziców i nauczycieli, w świetle przepisów RODO oraz przepisów regulujących kwestię ochrony wizerunku.

W ramach cyklu szkoleń, podczas kolejnych spotkań omawiane będą zagadnienia z obszarów specyfiki konfliktów w szkołach, analizy sytuacji konfliktowych, interwencji w sytuacji konfliktu, kreatywnych sposobów rozwiązywania konfliktów, roli i zadań mediatora szkolnego.